top of page

2500 argumenti tänulikkuse kasulikkusest vaimse tervise heaks.
Alates: „Ole õnnelik, et käed jalad küljes ja katus peakohal“. See küll ei tööta!!! Kuigi vahel proovitakse, selliselt lohutada, on see hügieen, mille üle õnnelik küll ei oska olla! Eriti, kui elus midagi viltu kisub.

Aga see tuli siiski meelde, kui tundsin ühel suvisel päikeselisel hetkel pärnaõisi korjates, sügavat tänulikkust, et see võimalik on. Et mul on selline vahva naabritädi, kes selle peale, kui küsisin, et kas ta teab meie maakodu kandis mõnd kohta, kus pärnapuu kasvab, et talvel tervistavat teed juua saaks, mind oma aeda kutsus. „Ma ju ei näe mingit vaeva selleks, et ta mul siin kasvab, nii tore, et noored maale tulevad ja see vana taluõu korda tehakse!“


Kummalisel kombel siis, kui noorespõlves emad ja vanaemad kogemustele põhinedes neid vanu tõdesid mulle kinnitasid, ei jõudnud need kohale, nüüd aga ise selle imelise tunde kütkes olles, taipasin, mida tegelikult öeldi.


Märgata ja olla tänulik kõige hea ja ilusa eest, mis on meie ümber ja meie sees. Päikesetõus, lähedase inimese olemasolu, laste rõõm ja lastelaste siiras uudishimu ning maailmaavastamine. Õhtune istumine suvekodu murul ja lihtsalt nägemine, kuidas päike vaikselt loojub, kui palju on saanud värskes õhus olla ja liikuda. Kui palju on häid inimesi ümberringi.


Kui tore on lasta päikesel soojendada kaevu vett ja õhtul ennast sellega üle kallata. Nii lihtne ja samas, mitte alati ja mitte kõigile kättesaadav. Ning meie mugavas ning kiires maailmas tahame jooksvat sooja vett ning konditsioneeritud õhku.


Mõistan neid loovinimesi, kes väga palju endast andes peale kontserte, näituseid või etendusi loodusesse tagasi pagevad. Sest see annab jõudu ja laeb loovust.


Olen endale tänulik, et olen seda avastanud ja suudan kõike seda mõista. Olen tänulik suve, päikese, vihma ja äikese eest! See tänulikkus tasakaalustab kogu seda ohtlikku ja hoiatavat, mille eest meie aju meid pidavalt valvsusele kutsub. Ma nimelt ei maini negatiivust. Sest kõik emotsioonid on vajalikud. Nendega tuleb lihtsalt osata ringi käia.

Argumendina neile, kes ütlevad, et usun teaduspõhist lähenemist, soovitan „Tänulikkus tekitab positiivsust ja see teeb sisemiselt tugevaks“ (A. Pulver ja R. Simmo, Tallinna Ülikooli loengumaterjalidest 2023.) See kinnitab minu enda kogemust ja teadmist, mis elus läbi proovitud.


Kui Sulle tundub, et elus ei ole enam midagi head, kõik on üksluine ja mõttetu, üks kohustus ajab teist taga ja mille eest siin veel rõõmustada – siis võta ühendust. Leia esimene kohtumise aeg minu kalendrist - saame teha seda lihtsalt veebi teel. https://calendly.com/kaireparve/virtuaalne-kohtumine


Meil enestel on tohutud ressursid, mida kasutada, et saada vaimselt tugevamaks. Võiksin seda loetelu kindlalt jätkata, neid argumente tänulikkusele leides kuni 2500-ni.


Mis Sinul tänulikkuse tunde esile kutsub?

 

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page