top of page

Üks siiras ja elutervelt isekas inimene

Kui LinkedINIi Personalijuhtide grupi algataja Helo Tamme küsis minu tutvustust, pidin taaskord selgeks mõtlema, kes ma niisugune olen, ja kuidas ma siiani jõudsin. Ja mida ma oma elus korda saata tahan. Siin sündiski see pisike mõttearendus, mis ehk isegi sobib minu kui inimese kirjeldamiseks. Pikkade, kiirete lausetega, millega tahan kõik ja palju ja kohe ära öelda.... Aitäh, kui viitsid lugeda!


Olen „siiras ja elutervelt isekas vabakutseline arengukonsultant“. Lisaks TTÜ-le elukoolis erinevaid arengutasemeid läbinud ja edukas karjääripööraja. Nii nagu kusagil midagi põhjalikult ja pühendunult selgeks on saanud , olen leidnud uue inspiratsiooni ja väljakutse. Nii olen ka liikunud ja eluaeg avastanud, et elu on märksa värvilisem ja mitmetahulisem, kui arvatagi võib. Hiljuti Personalijuhtide mentorite FB grupis tõi Katri välja veel toredama väljendi "töötujukus" - e. tahan teha seda tööd, mis mulle meeldib ja millel on minu jaoks mõte!

Karjääriks võib nimetada nii riigi- ja kohaliku omavalitsuses kuni kõrgema riigiametnikuni ja vastutanud tootmise ja teenindussektoris eraettevõtete personalijuhtimise eest. Toompealt liikusin edasi 15 aastat elukohaks olnud Raplast Viljandisse. Kõigepealt vanas pullilaudas mööblitootmisse juhiabina, ise järjest vastutust juurde võttes assisteerimisest, personalitööst, logistikast kuni tööohutuse juhtimiseni.

2005 .a asutasin oma ettevõtte OÜ Dualteam, kus tegutsesin aktiivselt 2010.a, mil läksin Ragn-Sellsi vastutama personalijuhtimise valdkonna eest. Koos väga ägeda tiimiga olime lisaks keskkonnahoidliku mõtteviisi propageerijatele ja ringmajanduse pioneeridele ka Peresõbraliku ettevõtte pilootidena esimeste kuldmärgiste saajate hulgas, mille oma saavutuste hulka loen. Alates 2020 sügisest otsustasin, et see ring on täis. Minu fookus oli juba liikunud järjest enam terviseedendamise, täpsemalt vaimse tervise teemadele.

Meie ja meie inimeste vastupidavus, enesekindlus, õppimistahe, edukus, motivatsioon ja tulemuslikkus saavad kõik alguse meie vaimsest vormist. See vaimse tervise olulisus oli minu jaoks selge juba enne suure pandeemia algust. Nähes seda igapäevases töös inimestega – kui Sinu sisemaailma juhtimine on kesine, siis kriisisituatsiooni saabudes oled hädas ja vajad tuge. Nüüd õnneks kõlab sellele tähelepanu pööramise vajadus juba ühiskonnas valjemini ja oli õige aeg teha karjääripööre.

Ise pikalt joogat enese tasakaalustamiseks praktiseerides olen õppinud ja edasi õppimas joogaõpetaja ametit ja joogateraapiat. Elutee on mind (loe, minu otsusel) taas Tallinnale lähemale toonud. Regulaarseid joogatunde annan juba rohkem kui hooaja, nüüd on algamas Rae valla noorte vaimse tervise tugevdamise projektina on-line joogatunnid. Eriti südamelähedane on mulle laste ja noorte liikuma innustamine. Kuna tean liikumise positiivset mõju vaimsele vastupidavusele olen nüüdseks ka väikelaste ujumistreener.

Olen jaganud ja jagamas oma vaimse tervist tugevdava kultuuri loomise kogemust, vaimse tervise praktiliste töötubade ja psühho-sotsiaalsete ohutegurite kaardistamise töötubadena huvitatud ettevõtetes ja tegutsenud Psühholoogilise esmaabi koolitajana. Möödunud aasta jooksul on olnud palju õppimist, just iseenda sisemise arengu mõttes. Minu suur unistus on toetada ja arendada noori tundma ja väärtustama iseendid ning reguleerima oma emotsioone juhtides edukalt oma sisemaailma. Olen kindel, et üheks võimaluseks on seda teha jooga ja enesejuhtimise arendamise kaudu.

20 views0 comments

Comments


bottom of page